Smrť demokracii. My chceme fúrera

Autor: Stanislav Barej | 17.12.2016 o 0:49 | (upravené 17.12.2016 o 23:17) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  1121x

Každý štvrtý Slovák by volil namiesto demokracie diktatúru. Je to smutné. Nezažili sme skutočnú demokraciu. Ale diktatúru sme tu už mali. Nie, ďakujem.

Demokracia znamená slobodnú voľbu. Môžeme si vybrať z politických strán, teda keď je čo ponúknuť. Tam hneď nájdeme problém. Dnešne politické strany neponúkajú viziu, ako zlepšiť túto slovenskú zem. Lačné predvolebné sľuby. Najlepšie je zaplatiť si agentúru, spraviť prieskum. Zistiť aká je nálada v spoločnosti. A potom hovoriť to, čo ľudia chcú počuť. Politický marketing. Marketingová politika. Američania majú Trumpa, my máme Fica, Kotlebu, a opozičné strany, ktoré to hrajú na nenávisť voči smeru až do krvi. Sme rodina. Teda podľa Borisa. On tiež využil možnosti, ktoré ponúkajú prieskumy.
Fakt si môžeme vybrať...

Ale ked vidím, že sa mi nepáči daná ponuka, tak si môžem založiť vlastnú stranu.
Obyčajný človek, hm teda normálny, regulárny, lebo obyčajných už máme. Nekúpim si drahú kampaň v novinách. Nezadám reklamu do televízii a rádii. Ani si neprenajmem bilbordy, napoly bez bločka... Nezorganizujem míting s vychyteným moderátorom a nezaplatím tam dobrú kapelu. Ani nerozdám kvetiny.
 

Ale aj tak to stojí za to urobiť a založiť politickú stranu. A prečo? Lebo môžem, mám to dovolené. Nezavrú ma za to a nebudem trestaný na svojich deťoch za svoj politický názor, ktorý nezapadá do štandardu. (Nechám voľný priestor na diskusiu ku vzniku strán s extrémistickými názormi.)

Viete, skúste niečo takéto spraviť v štandardnej diktatúre. No, v lepšom prípade asi skončíte v base, v tom horšom prípade vás zabijú ihneď. Vlastne v dobre zabehnutej dikatúre nemôžete kritizovať a ani sa sťažovat, lebo vsetko funguje na 100%. Nemôžete nič urobiť slobodne. Môžete sa akurát upáliť na protest.

U nás si politické strany zakladajú bohatí podnikatelia, ktorí si chcú zaistiť výhodný biznis so štátom výmenou za sponzorovanie strany. Je to obchod. Všetko ide vlastnou hlavou. Alebo premotivovaní jedinci, ktorí majú víziu aj snahu, spoliehajúci sa príliš na preferencie. No a po voľbách po nich neostane ani sľubovaný reformný program. Ó príď môj oligarcha, splať moje dlhy a zachráň moje predsedníctvo. No a taká imunita tiež nie je zlá vec, najmä ak som už niečo v minulosti vyparatil. Alebo možno plánujem vyparatiť.


O zmenu sa treba usilovať. Žiadať, protestovať, nebyť ľahostajný, nemať na saláme ani u prdele. Ako dlho treba stáť s transparentom v ruke pred britským veľvyslanectvom, aby mohla India získať nezávislosť? Spýtajte sa Ghándího. Stojíte tam mesiace. Ľudia vas nepočúvajú. Smejú sa vám. Pľujú na vás. Potom idete do väzenia, lebo ste porušili predpisy. Zmena prichádza ťažko. Ale niekedy sa to podarí dosiahnuť. Len to je životný boj. Beh na dlhé trate. Môžete aj držať protestnú hladovku bez výsledku ako Okwan. Keď stojite s transparentom v ruke, tak sa nemôžete starať o rodinu. Nikto vás nezaplatí. A keď aj máte víziu. tak musíte bojovať proti nim o jej presadenie.

Najjednoduchšie je sa na to vyprdnúť.  A nechať ich vyhrať. Odchádzame do sveta. My sme tí dobrí oni sú zlí. Kto sú oni? Oni, zlodeji túžiaci po moci, aby unikli trestu za zločiny. Oni, čo chcú rýchlo majetky a neváhajú zapredať krajinu kvôli kšeftu. Sypú bordel za dediny, lejú arzén do vody, rúbu lesy o veľkosti plochy miest. Všetko bio. Oni, čo kryjú daňové podvody a rozkrádajú zdravotníctvo a ľudia veselo umierajú, však nie sú peniaze. Teda vlastne peniaze by aj boli, len tam odkiaľ ich je treba sa odlievajú na pobočky na Cypre. Ale nakoniec aj tak za to môžu migranti a cigáni, teda tak nám hovoria. A podaktorí tomu veria. Milovaná diktatúra.

Po roku 89 padol komunizmus a my sa približujeme k fungujúcej demokracii.
Len tu sa nedá použiť princíp, nefunguje to, tak to vyhodím. Bohužial neexistuje
lepšia alternatíva. Prekvapujúca správa, demokracia funguje. Funguje vo Švajciarsku, v Luxembursku, prečo by nemohla fungovaťaj u nás? Demokracia je o ľudoch a pre ľudí. Po skoro 30 rokoch od revolúcie sú tu ľudia už unavení. Stále počúvajú tie isté sľuby. Bude nám lepšie, len kedy?
Kedy bude cez Slovensko diaľnica, v Bratislave hlavná stanica? Nemôžeme odstaviť demokraciu. No veď dajte moc Kotlebovi. A najlepšie absolútnu, diktátorskú a najlepšie hneď. On nás ochráni od cigánov a migrantov. Tí kradnú najviac. Čistá magorina. Hlavne je dobré porozumieť písanému textu. Tak schválne, kto to dokáže?

Niekedy sa tak hovorilo, ze Židia kradnú najvac. až kým ich na jeho rozkaz....rozkaz toho pána...nedali povraždiť v koncentrákoch. Ale tak tento prehrešok odpustíme milovanému fúrerovi. Poznáte pána Adolfa Hitlera?!

Keď sa nebudeme dožadovať zmien, demokratickým spôsobom, keď sa prestaneme zúčastnovat volieb, tak nás oni ovládnu. Volebná účasť v Luxemburgsku, 91%.
U nás slabá štvrtina ide voliť. Ľudia tvoria systém pre seba. To, že niekto uplatňuje: "Vyhraj voľby, môžeš všetko", neznamená, že voľby sú zlé. My ľudia, sme zvolili politika a my máme právo ho odvolať. A my máme právo postaviť ho pred súd, keď spáchal zločin. Tak to funguje vo svete a tak to bude fungovať aj u nás, ked to presadíme. Netreba byť ľahostajní a vykašlať sa na to. Verím, že tu stále existujú čestní ľudia, ktorí vedia ponúknuť víziu pre lepšie Slovensko. Ľudia, ktorým záleží v akej krajine budú žiť. Tých bude treba voliť. Keď všetci odídeme z vlasti, nič tu po nás neostane.

Zuzany Hlávkové  všetkých štátov spojte sa a urobte stranu ! Budem vás voliť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner písal Zsuzsovej o sledovaní Sulíka a Rajtára chcel dostať do basy

Ďalšia časť Kočnerovej komunikácie potvrdzuje výpoveď Petra Tótha.

Kalavská sa vzoprela Ficovi, Smer jej návrh nepodporí

Ministerka predloží stratifikáciu len ako obyčajný zákon.


Už ste čítali?